C Programlama | Ders 11 | For Döngüsü ÖRNEKLER (3/4)

8 Temmuz 2013 Pazartesi
Tags:

8 yorum:

 1. ilk örnekte çiftsayi ve teksati değişkenlerini int kısmında sadece tanımlarken,2. örnekte çiftler ve tekler değişkenlerini neden 0 a eşitledik int kısmında?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Normalde sayılacak değişkenlerin değerlerini bulurken başlangıç değeri olarak 0 değerini atarız. Ancak değer atamazsan default olarak o değişkene yine 0 değeri atanır. Başlangıç değeri 0'dan farklıysa siz atama yapmalısınız. Ancak başlangıç değeri 0'dan başlayacaksa 0 değerini değişkene atayıp atamamak size kalmış. Atamadığınız taktirde değişken değeri default olarak 0 değerini alır.

   Sil
 2. teşekkür ederim.peki sondan bi önceki faktoriyel örneğinde neden en son değeri 6 girerken 5 in faktoriyelini hesapladı yazdı.sonuçta i=6 içinde döngüye girmesi gerekmiyomuydu?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. for(i=1;i<=5;i++) demişiz. i değerim en son 5 için dönecektir. Çıktıda i değerinin 6 olarak görünmesinin nedenini açıklamışım. döngüneki i değeri 5'e kadar arttıktan sonra son olarak i++ işleminden dolayı i=6 değerine sahip oluyor. Döngüden çıktıktan sonra i değerini yazdırmak istediğimizde 6 olarak dönüyor. Bu yüzden i-1 deyip durumu düzeltmeye çalıştım.

   Sil
 3. peki son bişey daha sormak istiyorum.ben bu devc++ programını 2 si laptop 1 masaüstü olmak üzere 3 bilgisayardada 1 hafta içerisind kullandım.hepsinde ara ara aynı hatayı verdi.hata windows çalışmayı durdurdu şeklinde.bunun için önerebileceğiniz bişey varmı?

  YanıtlayınSil
 4. VİDEO BENDE GÖZÜKMÜYOR YARDIM EDERMİSİNİZ

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba. Youtube ülkemizde yasaklandığından dolayı göremiyorsunuzdur. Bir vpn ya da proxy sağlayıcıyla girmeyi deneyin.

   Sil
 5. Verdiğiniz örnekler arasında max değerini bulma yerine min bulmayı yazan bir döngü yazmaya çalışıyorum ama hangi değerleri girersem gireyim sonuç 0 oluyor. Bunun nedeni başlangıçta minimumu 0'a atamam sanırım. Doğru sonucu vermesi için ne yapmam gerekiyor?

  YanıtlayınSil

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.